Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia
Bucuresti, Eminescu, Bucuresti Ilfov
650.000 EUR
· 3.311 EUR/mp
Aurelian Danescu
CHESTERTONS
0723232359
aurelian.danescu@tet.ro
5
Camere
2
Bai
196.29 mp
Suprafata
1
Etaj
1935
An constructie
Descriere:
Excelenta prin experienta!Va invitam sa achizitionati o casa interbelica renovata in 2025, pe o strada linistita din zona Dacia, adiacent Pietei Gemeni. Accesul se face rapid catre Bd. Dacia, Calea Mosilor, Soseaua #536;tefan cel Mare.
Avacirc;nd icirc;n vedere pozitionarea centrala, atmosfera clasica #537;i caracterul istoric al casei, aceasta se preteaz#259; foarte bine pentru diferite activitati: cabinet de avocatura, birou notarial, galerie de arta, cabinet de psihologie, consultanta, restaurant, clinica medicala, gradinita, after-school.
Compartimentarea pe fiecare nivel este urmatoarea:
- parterul cuprinde o sufragerie cu o suprafata de 23,57 mp, o camera de zi, doua dormitoare, un dressing, doua bai, o bucatarie, o camara, o debara, doua vestibule, casa scarii ce cumuleaza o suprafata utila de 124,42 mp.
- etajul mansardat include un dormitor si un spatiu deschis ce cumuleaza o suprafata utila de 35,87 mp.
- subsolul in suprafata de 36 mp, include o pivnita.
Curtea libera este i...