VDI.ro

Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia

Bucuresti, Eminescu

650.000 EUR

Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia

location_on Bucuresti, Eminescu, Bucuresti Ilfov

650.000 EUR
3.311 EUR/mp
ID: VDI662.1225371 | Publicat: 06.05.2026 | Actualizat: 2 săptămâni în urmă | 18 vizualizări
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 1
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 2
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 3
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 4
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 5
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 6
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 7
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 8
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 9
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 10
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 11
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 12
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 13
Casa interbelica renovata, de vanzare in zona Dacia - foto 14
1 / 14
Vânzare
/
Glisati pentru navigare
bed 5 cam. square_foot 196 mp bathtub 2 băi layers Et. 1 calendar_today 1935 home 215 mp constr. terrain 372 mp teren

Descriere

Excelenta prin experienta!Va invitam sa achizitionati o casa interbelica renovata in 2025, pe o strada linistita din zona Dacia, adiacent Pietei Gemeni. Accesul se face rapid catre Bd. Dacia, Calea Mosilor, Soseaua #536;tefan cel Mare.
Avacirc;nd icirc;n vedere pozitionarea centrala, atmosfera clasica #537;i caracterul istoric al casei, aceasta se preteaz#259; foarte bine pentru diferite activitati: cabinet de avocatura, birou notarial, galerie de arta, cabinet de psihologie, consultanta, restaurant, clinica medicala, gradinita, after-school.
Compartimentarea pe fiecare nivel este urmatoarea:
- parterul cuprinde o sufragerie cu o suprafata de 23,57 mp, o camera de zi, doua dormitoare, un dressing, doua bai, o bucatarie, o camara, o debara, doua vestibule, casa scarii ce cumuleaza o suprafata utila de 124,42 mp.
- etajul mansardat include un dormitor si un spatiu deschis ce cumuleaza o suprafata utila de 35,87 mp.
- subsolul in suprafata de 36 mp, include o pivnita.
Curtea libera este in suprafata de 248 mp si permite parcarea unei masini.
Caracteristicile de baza ale proprietatii sunt:
- suprafata utila 196,29 mp.
- suprafata construita 215 mp.
- suprafata terenului 372 mp.
- o deschidere de 16 ml.
- an constructie 1935
- regim inaltime S+P+Et.M.Utilitati: centrala termica, apa, canalizare, curent electric, acces la internet prin cablu, wireless.Finisajele vor fi conforme cu preferintele viitorului proprietar.
Dotari: apometre, contor gaz, contor energie electrica.
Facilitatile zonei: transport STB, magazine.
Contacta#539;i-ne acum pentru vizionare!

Detalii proprietate

ID anunț VDI662.1225371
Tip proprietate Case/Vile
Tranzacție Vanzare
Suprafață utilă 196 mp
Suprafață construită 215 mp
Suprafață teren 372 mp
Camere 5
Băi 2
Etaj 1
An construcție 1935
Preț/mp 3.311 EUR/mp
Tip ofertă Case Vile

location_on Localizare

Eminescu, Bucuresti, Bucuresti Ilfov (localizare aproximativă)

Prețul pe piață

Preț cerut: 650.000 €
1 € 5.000.000 €
Medie zonă:738.575 €